Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Kondicionér, ktorý posilňuje kvety. Oleander bude kvitnúť až do neskorej jesene

14.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/TuktaBaby). Často si kladieme otázku, ako vybrať správne hnojivo pre naše rastliny. Okrem týchto starostí je tu aj otázka škodcov, ktorí ohrozujú naše plodiny. Objavte recept na domáce hnojivo, ktoré posilní vaše sadenice a zároveň ich ochráni pred neodbytnými slimákmi. Ako sa starať o oleander?Foto: shutterstock/TuktaBaby Máte radi neobvyklé […]
Menej ako 1 min. min.

14.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/TuktaBaby).

Často si kladieme otázku, ako vybrať správne hnojivo pre naše rastliny. Okrem týchto starostí je tu aj otázka škodcov, ktorí ohrozujú naše plodiny. Objavte recept na domáce hnojivo, ktoré posilní vaše sadenice a zároveň ich ochráni pred neodbytnými slimákmi.

Ako sa starať o oleander?
Foto: shutterstock/TuktaBaby

Máte radi neobvyklé možnosti a veci, ktoré ostatní ešte nemajú? Pri zariaďovaní záhrady by ste mali vážne uvažovať o pestovaní oleandra. Táto kvetina sa vyskytuje najmä v stredomorských oblastiach, ale začína dobývať aj oblasti našej krajiny. Oleander obyčajný má kopijovité, úzke a kožovité listy a jeho plody sú biele, červené, ružové, oranžové a žlté. Vďaka tejto rastline bude vaša záhrada vyzerať úžasne aj do neskorej jesene.

Ako sa starať o oleander? Táto krásna kvetina potrebuje špeciálnu starostlivosť

Vzhľadom na svoj pôvod potrebuje oleander dobre slnečné miesto. Pôda, do ktorej je kvetina zasadená, by mala byť priepustná a vhodne obohatená živinami. Rastlina ocení vlhkú, ale nie príliš mokrú pôdu. Ak sa chcete tešiť z pestrofarebných kvetov, je dobré ich aspoň raz za dva týždne prihnojiť. Tento proces by sa mal začať už v apríli. Pre oleandre sú najlepšie hnojivá obsahujúce rovnaký podiel dusíka, fosforu a draslíka. Ak však chcete rastline pomôcť prirodzene, existuje domáci recept na výživovú podporu. S ním si môžete byť istí, že kvetina bude kvitnúť dlho a zdravo. Zostavenie odvaru si nevyžaduje veľa práce a hlavnú ingredienciu určite nájdete vo svojej kuchyni.

Oleander má rád teplo a slnko, preto ho umiestnite na najteplejšie miesto v záhrade – najlepšie smerom na južnú stranu.
Foto: shutterstock/MacBen

Aké hnojivo pre oleandre? Zistite recept na domácu zmes

Na prípravu domáceho hnojiva pre kvet oleandra budete potrebovať vaječné škrupiny. V mene zásady „nulového odpadu“ použite všetky druhy odpadu, ktoré zvyčajne končia v koši. Škrupiny sú výborné na reguláciu pH rastlín a vyrovnávanie kyslosti pôdy. Produkt je potrebné vysušiť a následne rozomlieť – na tento účel možno použiť mažiar alebo mixér. Výsledný prášok sa zmieša s vrchnou vrstvou pôdy. Nič iné už nemusíte robiť. Jednoduché, však? Ak vás však spôsob fungovania práškovej formy živiny nepresvedčil, môžete si pripraviť aj tekutú alternatívu. Tak ako predtým, rozdrvte vaječné škrupiny a zalejte ich horúcou vodou. Zmes nechajte stáť sedem dní. Po týždni reakciu zrieďte vodou v pomere 1:5 a získate hnojivo pre svoje rastliny. Okrem oleandrov môžete pôdu zalievať aj pod paradajky, kapustu, cukety, fazuľu, paprade a cyprusy – tie tiež nepohrdnú týmto typom posilnenia. Navyše, použitím výživy na škrupiny poskytnete rastlinám ochranu pred slimákmi.

Na prípravu domáceho hnojiva pre oleander budete potrebovať vaječné škrupiny.
Foto: shutterstock/Olga Pilnik

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kvetina, ktorá spôsobuje nespavosť a bolesti hlavy. Radšej sa jej vyhnite

Vaječné škrupiny vložím do formy a počkám, kým stuhnú. Neuveríte, na čo všetko sa to dá použiť

The post Kondicionér, ktorý posilňuje kvety. Oleander bude kvitnúť až do neskorej jesene appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie