Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

KDH vyzvalo koalíciu, aby urýchlene zvolila nového predsedu parlamentu. Sú pripravení konať

Opozičné KDH vyzvalo vládnu koalíciu, aby urýchlene vybrala a zvolila nového predsedu Národnej rady. Predseda KDH Milan Majerský na utorkovej tlačovej konferencii avizoval, že ak tak koalícia neurobí, poslanci hnutia sú pripravení iniciovať aj mimoriadnu schôdzu parlamentu. “Zastupujúci podpredseda parlamentu nie je plne kompetentný riešiť všetky ústavné funkcie, ktoré má predseda parlamentu,” povedal Majerský s […]
Menej ako 1 min. min.

Opozičné KDH vyzvalo vládnu koalíciu, aby urýchlene vybrala a zvolila nového predsedu Národnej rady. Predseda KDH Milan Majerský na utorkovej tlačovej konferencii avizoval, že ak tak koalícia neurobí, poslanci hnutia sú pripravení iniciovať aj mimoriadnu schôdzu parlamentu.

“Zastupujúci podpredseda parlamentu nie je plne kompetentný riešiť všetky ústavné funkcie, ktoré má predseda parlamentu,” povedal Majerský s tým, že urýchlene musí dôjsť k zvoleniu nástupcu Petra Pellegriniho, ktorý bol zvolený za prezidenta krajiny. Negatívne vníma, že koalícia by mohla k dohode na novom šéfovi snemovne pristúpiť až po lete.

Viliam Karas z KDH zdôraznil potrebu riadneho fungovania štátnych inštitúcií, ktoré by mali mať svoje vedenie. “Ak inštitúcia nemá kapitána, nevie, kam má plávať,” poznamenal s tým, že plnohodnotného riaditeľa nemá ani Slovenská informačná služba.

Čo sa týka aktuálnej schôdze parlamentu, poslanci KDH trvajú na svojich postojoch pri zákonoch, ktoré vetovala prezidentka Zuzana Čaputová. Podľa Majerského slov očakávali, že hlava štátu niektoré zmeny do pléna vráti.

Pri avizovaných vládnych zmenách z tzv. lex atentát chce KDH počkať na finálne znenie, aby sa rozhodlo o tom, aký postoj zaujme.

Majerský súhlasí, že po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) treba nejaké zmeny urobiť. Vie si predstaviť opatrenia pri protestoch pred obydliami politikov. Dodal však, že napríklad s doživotným využívaním ochranky pre premiérov sa nestotožňujú v hnutí.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie