Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Kim Čong-un vyzval na epochálnu zmenu pri prípravách Severnej Kórey na vojnu

Severokórejský líder Kim Čong-un vyzval na “epochálnu zmenu” v prípravách na vojnu dosahovaním cieľov stanovených pri výrobe vojenského arzenálu, uviedli v stredu severokórejské médiá, píše agentúra AFP. Kim vyjadril v utorok počas inšpekcie taktického raketového systému spokojnosť nad tohtoročnými výrobnými výsledkami severokórejských obranných závodov, uviedla agentúra KCNA. Poukázal na potrebu dosiahnutia “epochálnej zmeny pri prípravách […]
Menej ako 1 min. min.

Severokórejský líder Kim Čong-un vyzval na “epochálnu zmenu” v prípravách na vojnu dosahovaním cieľov stanovených pri výrobe vojenského arzenálu, uviedli v stredu severokórejské médiá, píše agentúra AFP.

Kim vyjadril v utorok počas inšpekcie taktického raketového systému spokojnosť nad tohtoročnými výrobnými výsledkami severokórejských obranných závodov, uviedla agentúra KCNA.

Poukázal na potrebu dosiahnutia “epochálnej zmeny pri prípravách severokórejskej armády na vojnu, ktorú je možné dosiahnuť bezchybným splnením” tohtoročného vojenského výrobného plánu.

V toto roku vyrobené raketomety sú určené pre vojenské jednotky na západe krajiny, uviedla KCNA.

“Významná zmena”. KĽDR tento rok nasadí do armády nový salvový raketomet

Severná Kórea je z veľkej časti izolovanou krajinou. Nedávno posilnila vojenské vzťahy s Ruskom, ktoré v apríli použilo právo veta v Bezpečnostnej rade OSN, aby zablokovalo obnovenie panelu odborníkov monitorujúcich dodržiavanie medzinárodných zbraňových sankcií uvalených na Severnú Kóreu.

Južná Kórea a Spojené štáty pritom Pchjongjang obvinili, že dodáva zbrane Rusku napriek sankciám OSN, ktoré to zakazujú.

Podľa analytikov môže Severná Kórea testovať zbrane a navyšovať výrobu delostreleckých zbraní a rakiet predtým, ako ich pošle Rusku na použitie na Ukrajine.

V súčasnosti tiež klesli na najnižšiu úroveň za posledné roky aj vzťahy medzi Severnou a Južnou Kóreu, ktorú Pchjongjang vyhlásil za svojho hlavného nepriateľa.

 

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie