Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Medvedev pochválil Fica. Je len málo takých politikov ako on, vyhlásil

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev dnes pochválil premiéra Roberta Fica. Napísal, že v Európe je len málo takých politikov ako on a že má “rozumné” postoje k Rusku. Informuje o tom denník Guardian.  Atentát na Fica odmietol okrem Medvedeva aj ruský prezident Vladimir Putin a Kremeľ. Atentát na Fica: Premiér je na ARO. Je v stabilizovanom, no stále vážnom […]
Menej ako 1 min. min.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev dnes pochválil premiéra Roberta Fica. Napísal, že v Európe je len málo takých politikov ako on a že má “rozumné” postoje k Rusku. Informuje o tom denník Guardian

Atentát na Fica odmietol okrem Medvedeva aj ruský prezident Vladimir Putin a Kremeľ.

Atentát na Fica: Premiér je na ARO. Je v stabilizovanom, no stále vážnom stave, oznámil Kaliňák (ONLINE)

“Prirodzene tento útok najdôraznejšie odsudzujeme,” uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pre ruský denník Izvestija. “Považujeme ho za absolútne neprijateľný. Je to obrovská tragédia. Dúfame, že sa z toho pán Fico dostane a čo najskôr sa zotaví. Želáme mu skoré uzdravenie,” dodal Peskov.

Ruský prezident odsúdil útok na slovenského premiéra ešte v stredu a počas príprav na cestu do Číny pristúpil k zriedkavému kroku, keď zaslal telegram slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej.

“S rozhorčením som sa dozvedel o atentáte na život predsedu slovenskej vlády Roberta Fica. Tento ohavný zločin nemožno nijako ospravedlniť,” uviedol Putin. “Roberta Fica poznám ako odvážneho a odhodlaného človeka. Naozaj dúfam, že tieto vlastnosti mu pomôžu prežiť túto ťažkú situáciu,” dodal šéf Kremľa.

Putin poslal Čaputovej telegram: Je to ohavný zločin. Kremeľ zaželal Ficovi skoré uzdravenie

Ruská štátna agentúra TASS v súvislosti s Putinovým telegramom Čaputovej napísala, že Fico je známy svojou kritikou “stratégie Západu ohľadom situácie na Ukrajine”. Jeho kabinet po nástupe do úradu vlani na jeseň zastavil dodávky vojenského materiálu na Ukrajinu zo štátnych zásob. Premiér sa tiež vyslovil za “štandardizáciu vzťahov” s Ruskom, napísal agentúra TASS.

Premiéra Roberta Fica postrelili po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Stalo sa tak na námestí krátko pred 15:00, keď sa predseda vlády pristavil pri skupinke ľudí, ktorá ho tam čakala. Strelec vypálil päť rán, Fica mali zasiahnuť tri.

Útok na premiéra odsúdili vrcholní predstavitelia Slovenska, politici naprieč politickým spektrom i mnohí svetoví predstavitelia

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie