Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Tvrdenia USA a Európy o nadmernej kapacite Číny sú obchodným protekcionizmom, tvrdí ministerstvo obchodu

Obviňovanie Číny z nadmernej kapacity zo strany USA a Európy sú prejavom “protekcionizmu v obchode”. Uviedlo to vo štvrtok čínske ministerstvo obchodu, podľa ktorého snahy obmedziť vývoz tzv. nových energetických produktov z druhej najväčšej svetovej ekonomiky maria globálne snahy o boj proti klimatickej zmene, píše Reuters. Rastúce znepokojenie nad nadmernou čínskou priemyselnou kapacitou, ktorá zaplavuje Európsku […]
Menej ako 1 min. min.

Obviňovanie Číny z nadmernej kapacity zo strany USA a Európy sú prejavom “protekcionizmu v obchode”. Uviedlo to vo štvrtok čínske ministerstvo obchodu, podľa ktorého snahy obmedziť vývoz tzv. nových energetických produktov z druhej najväčšej svetovej ekonomiky maria globálne snahy o boj proti klimatickej zmene, píše Reuters.

Rastúce znepokojenie nad nadmernou čínskou priemyselnou kapacitou, ktorá zaplavuje Európsku úniu a USA lacnými výrobkami, otvára nový front v obchodnej vojne Západu s Pekingom. Tá sa začala v roku 2018 po zavedení ciel v USA na čínsky dovoz.

“Krajina nemôže byť označená za krajinu s nadbytočnou kapacitou len preto, že má väčšiu kapacitu, ako potrebuje,” uviedol hovorca ministerstva obchodu Che Ja-tung.

Nové objednávky v priemysle výrazne zrýchlili tempo poklesu. V niektorých odvetviach až dvojnásobne

“Výroba a spotreba sú globálne a ponuka a dopyt sa musia prispôsobiť a upravovať z hľadiska globálnej perspektívy,” vyhlásil.

V utorok oznámila americká administratíva zvýšenie ciel na dovoz z Číny v hodnote 18 miliárd dolárov, vrátane štvornásobného zvýšenia ciel na tzv. nové energetické vozidlá z Číny.

“Dopyt po nových energetických produktoch sa bude v rámci tejto globálnej ekologickej transformácie naďalej zvyšovať,” povedal hovorca ministerstvo obchodu, pričom prirovnal dominanciu Číny v ekologických technológiách k dominancii dvojice západných výrobcov lietadiel Boeing a Airbus na globálnom trhu leteckej dopravy. Uviedol tiež, že globálny predaj NEV sa musí zvýšiť, ak má medzinárodné spoločenstvo dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2030.

“Dotknuté krajiny sa obávajú o svoju konkurencieschopnosť a podiel na trhu,” dodal s tým, že nadmerná kapacita nie je produkt, ale prejav úzkosti.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie