Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Mercedes otáča: Elektromobilita už nie je prioritou, osemvalec sa vráti do ostrých AMG

Ešte pred pár rokmi sa väčšina automobiliek hrdo „bila do hrude“, ako svoju ponuku v Európe kompletne pretransformuje na výhradne bezemisné a plne elektrické vozidlá do roku 2030 či najneskôr do roku 2035, čo nariaďuje aj samotná Európska únia vo svojich ambicióznych plánoch odstavenia spaľovacích motorov – prechodu na bezemisné nové autá. Iné smerovanie pre nich […]
Menej ako 1 min. min.

Ešte pred pár rokmi sa väčšina automobiliek hrdo „bila do hrude“, ako svoju ponuku v Európe kompletne pretransformuje na výhradne bezemisné a plne elektrické vozidlá do roku 2030 či najneskôr do roku 2035, čo nariaďuje aj samotná Európska únia vo svojich ambicióznych plánoch odstavenia spaľovacích motorov – prechodu na bezemisné nové autá. Iné smerovanie pre nich a ani pre EÚ neprichádzalo do úvahy.

Čas plynie pomerne rýchlo a mnohí výrobcovia začínajú zisťovať, že transformácia trhu i ponúk nebude môcť byť tak rýchla, ako si pôvodne predstavovali. Aj keď sa portfólio batériových vozidiel za posledné mesiace výrazne rozšírilo, stále na trhu tvoria e-autá len pomerne malý podiel oproti konvenčným automobilom so spaľovacím alebo hybridným pohonom.

Urobí Európa krok späť? Nulové emisie sú vraj chvályhodné, ale nie za každú cenu

Zistila to okrem iných (Jaguar, Land Rover či Ford) aj prémiová nemecká značka Mercedes-Benz, ktorá už podľa TASR a správy agentúry DPA tvrdí, že upustila od svojho pôvodného plánu vyrábať od roku 2028 výlučne plne elektrické vozidlá. Výroba vozidiel so spaľovacím motorom bude pokračovať a transformácie v oblasti elektromobility budú závisieť od podmienok na trhu i želaní zákazníkov, uviedla automobilka.

Spoločnosť ďalej zopakovala, že stále zotrváva pri svojom pláne vyrábať od roku 2039 autá, ktoré budú produkovať nulové emisie oxidu uhličitého. V rámci tejto stratégie by mali plne elektrické vozidlá a plug-in hybridy už v druhej polovici tohto desaťročia tvoriť približne polovicu globálnych predajov automobilovej skupiny. Bude to však skutočne tak?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie