Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Metóda na vrásky a žiarivý vzhľad. Zaľahnite na spánok v tejto polohe

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture). Spánok na chrbte je už dlho uznávaný ako poloha, ktorá môže priniesť mnohé zdravotné benefity, a to aj pre pokožku tváre. V dobe, kedy sa snaha o mladý a zdravý vzhľad stala každodennou záležitosťou, čoraz viac ľudí hľadá účinné a jednoduché metódy boja proti vráskam. Naozaj vám […]
Menej ako 1 min. min.

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Spánok na chrbte je už dlho uznávaný ako poloha, ktorá môže priniesť mnohé zdravotné benefity, a to aj pre pokožku tváre. V dobe, kedy sa snaha o mladý a zdravý vzhľad stala každodennou záležitosťou, čoraz viac ľudí hľadá účinné a jednoduché metódy boja proti vráskam. Naozaj vám spánok na chrbte pomáha vyzerať mladistvo? Ako sa dá zvyknúť na túto polohu? Je táto metóda skutočne účinná? Odpovede na tieto otázky nájdete nižšie.

Naozaj vám spánok na chrbte pomáha vyzerať mladistvo? Ako sa dá zvyknúť na túto polohu?
Foto: shutterstock/Ground Picture

Prečo môže byť spánok na chrbte dobrý pre vašu pokožku?

Spánok na chrbte, známy aj ako poloha na chrbte, je považovaný za jeden z najzdravších spôsobov spánku z niekoľkých dôvodov. V prvom rade ľah v tejto polohe umožňuje rovnomerné rozloženie hmotnosti tela, čím sa znižuje tlak na rôzne časti tela vrátane tváre. Vďaka tomu nedochádza k dodatočnému tlaku na pokožku, čo môže zabrániť tvorbe vrások.

Keď spíme na boku alebo na bruchu, naša tvár je pritlačená k vankúšu, čo môže spôsobiť záhyby na koži. Postupom času sa tieto záhyby môžu zmeniť na trvalé vrásky, najmä ak pravidelne spíme v jednej polohe. Spánok na chrbte tento problém odstraňuje, pretože vaša tvár nie je v kontakte s vankúšom, čo minimalizuje riziko vrások.

Zdravotné výhody spánku na chrbte

Spánok na chrbte prináša nielen estetické, ale aj mnohé zdravotné benefity. V prvom rade je ležanie v tejto polohe prospešné pre chrbticu, pretože jej umožňuje ležať prirodzene, čím sa znižuje riziko bolesti chrbta a krku. Vďaka tomu môžu ľudia trpiaci chronickými bolesťami chrbta pocítiť výraznú úľavu.

Spánok na chrbte tiež podporuje zdravý obehový systém, vďaka čomu môže krv voľne prúdiť do celého tela. Táto poloha znižuje tlak na srdce a umožňuje rovnomerné rozloženie krvi, čo je prospešné pre ľudí s problémami s krvným obehom. Výsledkom je, že zlepšený obeh môže pomôcť zlepšiť zdravie srdca a celkovú pohodu.

Spánok na chrbte môže tiež pomôcť zlepšiť fungovanie dýchacieho a kardiovaskulárneho systému, čím sa zníži riziko rôznych ochorení. Vďaka rovnomernému rozloženiu telesnej hmotnosti dochádza k menšej záťaži chrbtice a kĺbov, čo prispieva k celkovému komfortu a zdraviu počas spánku. Z týchto dôvodov je spánok na chrbte odporúčaný mnohými odborníkmi ako zdravá a bezpečná poloha pri spánku.

Ako si zvyknúť na spánok na chrbte?

Zmena spánkových návykov môže byť náročná, najmä pre ľudí, ktorí roky spia v jednej polohe. Zvyknúť si na spánok na chrbte si vyžaduje čas a trpezlivosť, no existuje niekoľko metód, ktoré s touto premenou môžu pomôcť.

Použitie vhodných vankúšov môže výrazne uľahčiť prispôsobenie sa spánku na chrbte. Špeciálne ortopedické vankúše, ktoré podopierajú krk a chrbticu, môžu pomôcť udržať správnu polohu počas spánku. Môžete tiež použiť vankúše umiestnené po stranách tela, aby ste zabránili pretáčaniu v noci.

Nepokúšajte sa náhle zmeniť polohu spánku. Namiesto toho si postupne zvyknite na spánok na chrbte, začnite s niekoľkými minútami denne a postupne zvyšujte čas. Môžete napríklad začať krátkym zdriemnutím počas dňa, aby ste dali telu šancu zvyknúť si na novú polohu.

Pred spaním vyskúšajte relaxačné techniky, ako je hlboké dýchanie, meditácia alebo aromaterapia, ktoré pomôžu vášmu telu a mysli uvoľniť sa a ľahšie zaspať v novej polohe. Relaxácia môže pomôcť znížiť svalové napätie a uľahčiť zaspávanie na chrbte.

Uistite sa, že ste vytvorili vhodné prostredie na spánok. Uistite sa, že vaša posteľ a matrac sú pohodlné a podporujú vás. Nesprávna podpora tela počas spánku často spôsobuje nepohodlie a sťažuje zvykanie si na novú polohu. Investícia do kvalitného matraca môže výrazne zlepšiť kvalitu spánku a uľahčiť zmenu návykov.

Naozaj funguje spánok na chrbte?

Hoci existuje množstvo neoficiálnych dôkazov, že spánok na chrbte môže pomôcť redukovať vrásky a zachovať si mladistvý vzhľad, vedecký výskum v tejto oblasti je obmedzený. Napriek tomu existuje niekoľko štúdií, ktoré naznačujú, že poloha pri spánku môže mať vplyv na zdravie pokožky.

Štúdia vedcov z University of Michigan zistila, že ľudia, ktorí spia na chrbte, majú nižšie riziko vzniku vrások súvisiacich s tlakom v porovnaní s ľuďmi, ktorí spia na boku alebo na bruchu. Vedci zistili, že znížený tlak na pokožku tváre pri spánku na chrbte môže prispieť k menšiemu počtu vrások.

Dermatológovia často odporúčajú spať na chrbte ako súčasť bežnej starostlivosti o pleť, aby oddialili starnutie pokožky. Zníženie mechanického tlaku na tvár môže pomôcť zachovať pružnosť a hladkosť pokožky, čo je kľúčové pre udržanie mladistvého vzhľadu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Takto omladíte pokožku tváre bez botoxu. Stačia vám na to dve ingrediencie a 15 minút

Ženy rady nosia v lete a potom plačú. Päty sú žlté, praskajú a na dotyk pôsobia ako strúhadlo

The post Metóda na vrásky a žiarivý vzhľad. Zaľahnite na spánok v tejto polohe appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie