Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

MZV USA vyjadrilo „znepokojenie“ nad vzťahmi Indie s Ruskou federáciou

Šéf tlačovej služby amerického ministerstva zahraničia Matthew Miller 8. júla na pozadí návštevy indického premiéra Narendru Modiho v Rusku povedal, že Spojené štáty vyjadrili „znepokojenie“ ohľadne vzťahov suverénneho štátu Indie s Ruskou federáciou. Matthew Miller na brífingu komentoval cestu indického premiéra do Ruska v kontexte ukrajinskej krízy. Podľa diplomata Washington vyjadruje „znepokojenie“ nad otázkou vzťahov […]
Menej ako 1 min. min.

Šéf tlačovej služby amerického ministerstva zahraničia Matthew Miller 8. júla na pozadí návštevy indického premiéra Narendru Modiho v Rusku povedal, že Spojené štáty vyjadrili „znepokojenie“ ohľadne vzťahov suverénneho štátu Indie s Ruskou federáciou.

Matthew Miller na brífingu komentoval cestu indického premiéra do Ruska v kontexte ukrajinskej krízy. Podľa diplomata Washington vyjadruje „znepokojenie“ nad otázkou vzťahov medzi Naí Dillí a Moskvou.

„Pozriem sa späť na verejné vystúpenia premiéra Modiho, aby som zistil, čo povedal, ale ako som povedal, veľmi jasne sme vyjadrili naše obavy s Indiou o ich vzťahu s Ruskom,“ povedal Miller.

Vyjadril nádej, že India, ako každá iná krajina, pri nadväzovaní kontaktu s Ruskom „jasne dá Moskve najavo“, že Ruská federácia „musí rešpektovať Chartu OSN, suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny“.

Zdôraznil, že Naí Dillí je pre Washington strategickým partnerom. Podľa diplomata Spojené štáty vedú „úprimný a komplexný“ dialóg s Indiou, vrátane otázky „obáv“ Washingtonu z rusko-indickej spolupráce.

MZV USA vyjadrilo „znepokojenie“ nad vzťahmi Indie s Ruskou federáciou

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie