Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nemecký kancelár Scholz priznal slabé výsledky vládnej koalície vo voľbách do EP

www.slovanskenoviny.sk/rss Nemecký kancelár Olaf Scholz priznal slabé výsledky vládnej koalície v posledných voľbách do Európskeho parlamentu, uviedol to na tlačovej konferencii s čílskym prezidentom Gabrielom Borichom, ktorú odvysielala internetová stránka nemeckej vlády. “Výsledky volieb pre všetky tri vládnuce strany sú zlé,” povedal politik. Scholz zdôraznil potrebu pokračovať vo svojej práci, aby získal väčšiu podporu voličov. […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Nemecký kancelár Olaf Scholz priznal slabé výsledky vládnej koalície v posledných voľbách do Európskeho parlamentu,

uviedol to na tlačovej konferencii s čílskym prezidentom Gabrielom Borichom, ktorú odvysielala internetová stránka nemeckej vlády.

Výsledky volieb pre všetky tri vládnuce strany sú zlé,” povedal politik.

Scholz zdôraznil potrebu pokračovať vo svojej práci, aby získal väčšiu podporu voličov. Prelom pravicových síl sa podľa neho nemôže len znepokojovať a súčasná situácia „by sa nemala stať samozrejmosťou“.

Kancelár zároveň neodpovedal na otázku o osobnej zodpovednosti za výsledky a možnosti konania predčasných volieb.

Od 6. júna do 9. júna sa v Európskej únii konali voľby do Európskej únie. Podľa predbežných údajov zvíťazil v Nemecku blok CDU/CSU so ziskom 30 percent hlasov, na druhom mieste skončila pravicovo-vlastenecká strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) s 15,9 percenta, Scholzovi sociálni demokrati získali len 13,9 percenta, s najhorším výsledkom v histórii volieb do Európskeho parlamentu.

Celá vládna koalícia zároveň získala menej ako tretinu hlasov.

Predčasné voľby?

Po tomto sa v Nemecku začali ozývať výzvy na uskutočnenie predčasných volieb podľa vzoru Francúzska. Konkrétne sa takto vyjadril predseda bavorskej vlády z opozičnej CSU. Krajina podľa neho potrebuje „reštart“.

Noc predtým Emmanuel Macron prehovoril k národu a oznámil rozpustenie dolnej komory parlamentu, Národného zhromaždenia. Prvé kolo sa uskutoční 30. júna, druhé 7. júla. Podľa najnovších údajov získala pravicová strana Národné zhromaždenie 32 percent hlasov, druhé miesto obsadila koalícia strany Renesancia hlavy štátu s 15,4 percentami.

Oficiálny predstaviteľ nemeckého kabinetu ministrov Steffen Hebestreit však povedal, že vláda znovuzvolenie nepovažuje za reakciu na zlyhanie koaličných síl.

Ako uviedol tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, Kremeľ zaznamenal úspechy pravicových strán vo voľbách do Európskeho parlamentu a tieto procesy sleduje. Pokiaľ ide o vypísanie predčasných parlamentných volieb, najmä vo Francúzsku, ide o „internú záležitosť Paríža“. Moskva nezasahuje do vnútorných záležitostí iných štátov, na rozdiel od ohovárania rozšíreného v Európe a Spojených štátoch, dodal predstaviteľ.

skspravy.sk

Príspevok Nemecký kancelár Scholz priznal slabé výsledky vládnej koalície vo voľbách do EP je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie