Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ničivé búrky, záplavy a dokonca tornádo. Farmárom štartuje kľúčové obdobie, počasie odkrýva šancu na zľavu

Pred niekoľkými dňami sa Bratislava pripravovala na vyliatie Dunaja. Povodňová vlna z Nemecka dorazila aj k nám, výška hladiny prekročila šesť metrov a škrt cez rozpočet urobila napríklad na Tyršovom nábreží, kam chodia často relaxovať turisti aj domáci. Rieka sa postupne upokojila a zdá sa, že sa túto krízu podarilo u nás prečkať bez väčších […]
Menej ako 1 min.

Pred niekoľkými dňami sa Bratislava pripravovala na vyliatie Dunaja. Povodňová vlna z Nemecka dorazila aj k nám, výška hladiny prekročila šesť metrov a škrt cez rozpočet urobila napríklad na Tyršovom nábreží, kam chodia často relaxovať turisti aj domáci. Rieka sa postupne upokojila a zdá sa, že sa túto krízu podarilo u nás prečkať bez väčších škôd. 

Tradičná surovina na nedeľný obed dražie. Chovateľom robí starosti hrozba nákazlivej choroby

Od začiatku týždňa však naprieč Slovenskom padá veľké množstvo zrážok, ktoré odštartovali nedeľné silné búrky. V blízkosti slovensko-maďarských hraníc sa dokonca zo supercely vytvorilo tornádo.

Aktuálne navyše meteorológovia varujú pred záplavami, podľa portálu iMeteo.sk napršalo na viacerých miestach za posledných 24 hodín viac ako 50 milimetrov zrážok a niektoré rieky už dosiahli prvý stupeň povodňovej aktivity. 

To rozhodne nepomáha našim poľnohospodárom. „Závisí to od konkrétnej plodiny, no napríklad jesenná pšenica je už v poslednom štádiu rastu,“ hovorí Marián Glovaťák, predseda Združenia mladých farmárov na Slovensku s tým, že porasty sú polámané a poľahnuté. Pestovateľom robí vrásky na čele aj riziko polí zasiahnutých povodňami. 

Kombajny vyrazia už čoskoro 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie