Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

SNS pripúšťa zlyhanie, Matoviča podľa experta potopili vlastní. Čo to pre nich znamená do budúcnosti?

Zatiaľ čo Smer hovorí o „masívnom úspechu“, jeho koaličný partner SNS prehodnocuje. Národniari Andreja Danka napriek rozsiahlej bilbordovej kampani dostali len 1,9 percenta voličských hlasov. Nepomohlo ani to, že SNS na kandidátku nasadila všetky zvučné mená, ani výber tém, s ktorými v kampani pracovali a na ktoré ich voliči tradične reagujú. Hlavným motívom bol boj proti progresivizmu či […]
Menej ako 1 min. min.

Zatiaľ čo Smer hovorí o „masívnom úspechu“, jeho koaličný partner SNS prehodnocuje. Národniari Andreja Danka napriek rozsiahlej bilbordovej kampani dostali len 1,9 percenta voličských hlasov.

Nepomohlo ani to, že SNS na kandidátku nasadila všetky zvučné mená, ani výber tém, s ktorými v kampani pracovali a na ktoré ich voliči tradične reagujú. Hlavným motívom bol boj proti progresivizmu či liberalizmu a čo najmenšie zapojenie Slovenska do vojny na Ukrajine.

SNS skončila takmer s totožným výsledkom ako jej opozičný rival, hnutie Slovensko Igora Matoviča. To dostalo od voličov o čosi viac hlasov.

Pyrrhovo víťazstvo

Bývalé OĽaNO pritom kampaň do europarlamentu bralo vážne. Okrem tradičných stretnutí s voličmi si dalo záležať na predstavení kandidátky a vytvorilo aj rozsiahly program.

Takisto sa vyhli škandalóznym výrokom alebo dramatickým odhaleniam typickým pre ich kampane.

Cieľom bolo, podľa podpredsedu strany a predsedu poslaneckého klubu Michala Šipoša, obhájiť aspoň jeden mandát, ktorý držal Peter Pollák. Nepodarilo sa.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie