Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nikdy takto neodpovedajte na pracovnom pohovore. Okamžite vás prepadnú

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture). Pracovný pohovor je kľúčovou fázou náborového procesu, ktorá môže určiť zamestnanie. Pre dobrý dojem na potenciálneho zamestnávateľa je rozhodujúca vhodná príprava a schopnosť správne formulovať odpovede. Existuje však niekoľko úskalí, ktorým sa treba vyhnúť. Bývalý generálny riaditeľ Tripadvisoru hovoril o tom, aké odpovede by sme nemali dávať […]
Menej ako 1 min. min.

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Pracovný pohovor je kľúčovou fázou náborového procesu, ktorá môže určiť zamestnanie. Pre dobrý dojem na potenciálneho zamestnávateľa je rozhodujúca vhodná príprava a schopnosť správne formulovať odpovede. Existuje však niekoľko úskalí, ktorým sa treba vyhnúť. Bývalý generálny riaditeľ Tripadvisoru hovoril o tom, aké odpovede by sme nemali dávať počas pracovného pohovoru.

Foto: shutterstock/Ground Picture

Pracovné pohovory – čo o nás hovoria naše odpovede?

Náborové pohovory sú skutočným testom, ktorý sa môže ukázať ako kľúčový pre vašu budúcu kariéru. Steve Kaufer, spoluzakladateľ Tripadvisoru a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti, sa vo svojom vystúpení v „The Logan Bartlett Show“ podelil o svoje postrehy o odpovediach, ktorým sa treba vyhnúť počas pracovných pohovorov. Rozhovor opísal Business Insider.

Kaufer, ktorý po odchode z Tripadvisoru založil filantropický startup Give Freely, diskutoval o svojom prístupe k pohovorom a o vlastnostiach, ktoré sú pre recruitera kľúčové.

Táto otázka je zásadná. „Odhaľuje, či je kandidát tímovým hráčom“

Jedna z otázok, ktoré Kaufer kladie na pracovných pohovoroch, je:

„Na akom najťažšom projekte ste pracovali?“

Podľa jeho názoru môžu byť odpovede na túto otázku veľmi výrečné. Kandidáti, ktorí začnú obviňovať ostatných za problémy, ktoré sa vyskytli počas projektu, vysielajú znepokojujúci signál. Nedostatok zodpovednosti za vlastné činy a tendencia obviňovať iných môže naznačovať, že kandidát nie je pripravený na ťažkosti, ktoré môžu nastať v budúcej práci.

„Často to odhalí, či je kandidát tímovým hráčom a preberá zodpovednosť, keď sú veci ťažké“

– hovorí Kaufer, ako cituje Business Insider.

Pamätajte, že odpovede, ktoré naznačujú schopnosť spolupráce a empatie voči ostatným zamestnancom, sú oveľa žiadanejšie.

Odborník zdôraznil aj otázku potreby práce cez víkend. Vysvetlil, že považovať prácu v sobotu ako problém naznačuje nevhodný prístup zamestnanca a nedostatok ochoty obetovať sa, čo môže potenciálneho zamestnávateľa aj odradiť.

Táto otázka je veľmi ťažká. Radšej si priprav odpoveď

Ďalším dôležitým aspektom, na ktorý odborník upozorňuje, je schopnosť sebahodnotenia a snahy o zlepšenie. Kaufer sa kandidátov často pýta na úspešné projekty a na to, ako by ich mohli zlepšiť. Táto otázka, ako poznamenáva, môže byť prekvapujúca pre mnohých ľudí, ktorí nikdy predtým neuvažovali o možnosti zlepšiť svoje úspechy.

Nedostatok reflexie vlastných úspechov a nedostatok ochoty neustále sa rozvíjať môže poukazovať na profesionálnu stagnáciu a nedostatok motivácie učiť sa. Zamestnávatelia často hľadajú zamestnancov, ktorí si nielen plnia svoje pracovné povinnosti, ale sa aj aktívne snažia o sebazdokonaľovanie a rozširovanie vedomostí.

Dokážte, že ste zvedavý človek a ste otvorený novým riešeniam

Pre Kaufera je dôležitá najmä zvedavosť a schopnosť prispôsobiť sa, ktoré sú kľúčové v dynamicky sa meniacom profesionálnom prostredí, najmä v odvetviach, ako sú informačné technológie alebo startupy. Záujem o nové technológie a trendy je pre neho ukazovateľom flexibility a pripravenosti prispôsobiť sa novým podmienkam.

„Neviem o dobrej otázke, ktorá by testovala prispôsobivosť“

– hovorí Kaufer.

„Ale poznám dobré otázky o zvedavosti“

– dodáva.

Jednou z nich je aj otázka na skúsenosti kandidáta s technológiami ako GPT chat a umelá inteligencia. Softvéroví inžinieri, ktorí na pracovnom pohovore ubezpečia, že s umelou inteligenciou neexperimentovali, väčšinou okamžite prepadne, pretože nezáujem o tieto technológie môže naznačovať nedostatok zvedavosti alebo averziu k novým technológiám.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pýtajú sa vás na pracovnom pohovore na váš plat? Použite metódu „odrazenej lopty“

Steve Jobs robil „Pivný test“ počas pracovného pohovoru. Zisťoval jednu vec

The post Nikdy takto neodpovedajte na pracovnom pohovore. Okamžite vás prepadnú appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie