Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Orbán odsúdil rastúcu úlohu NATO v konflikte na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss Orbán označil rastúcu úlohu NATO v konflikte na Ukrajine za nezodpovednú NATO preberá čoraz aktívnejšiu úlohu v konflikte na Ukrajine, ale nerozumie všetkým rizikám, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán v príhovore na svojej facebookovej stránke. „Podľa nás je to nebezpečné a dokonca nezodpovedné, pretože nikto nevidí, ako to skončí a kam to povedie,“ povedal. Maďarský politik […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Orbán označil rastúcu úlohu NATO v konflikte na Ukrajine za nezodpovednú

NATO preberá čoraz aktívnejšiu úlohu v konflikte na Ukrajine, ale nerozumie všetkým rizikám, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán v príhovore na svojej facebookovej stránke.

Podľa nás je to nebezpečné a dokonca nezodpovedné, pretože nikto nevidí, ako to skončí a kam to povedie,“ povedal.

Maďarský politik tiež pripomenul, že NATO vzniklo 75 rokov na ochranu členov združenia, no teraz sa vzďaľuje od pôvodných cieľov a stáva sa čoraz viac vojenskou organizáciou.

Podľa Orbána bude na aliančnom summite trvať na tom, aby sa bloku vrátil jeho „pôvodný duch“ a rozvíjali sa predovšetkým „obranné schopnosti“.

“Stále sa nezúčastníme na misii NATO na Ukrajine a plne splníme naše záväzky týkajúce sa rozvoja obranyschopnosti Maďarska,” uzavrel premiér.

Predtým Orbán povedal, že nepovažuje za pravdepodobné, že by Rusko zaútočilo na niektorú krajinu NATO, a rozhovory o „ruskej hrozbe“ označil za manéver na prípravu Európy na vojnu.

Na Západe sa v poslednom čase čoraz viac hovorí o priamom zásahu do konfliktu na Ukrajine.  Francúzsky prezident Emmanuel Macron teda povolil vyslanie armády na pomoc ozbrojeným silám Ukrajiny a teraz bývalý britský minister zahraničných vecí David Cameron označil údery na ruské územie raketami prenesenými kráľovstvom za prijateľné.

/ skspravy.sk /

Príspevok Orbán odsúdil rastúcu úlohu NATO v konflikte na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie