Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Po manželke španielského premiéra vyšetrujú pre korupciu aj jeho brata

Španielska vláda sa v utorok ohradila voči obvineniu protikorupčnej organizácie Manos Limpias namierenému proti bratovi premiéra Pedra Sáncheza. Organizácia podala proti Davidovi Sánchezovi trestné oznámenie pre podozrenia zo sprenevery verejných financií a ďalších skutkov, píše agentúra AFP. V apríli podala organizácia Manos Limpias (Čisté ruky) trestné oznámenie aj na manželku premiéra Begou Gómezovú pre podozrenie zo […]
Menej ako 1 min. min.

Španielska vláda sa v utorok ohradila voči obvineniu protikorupčnej organizácie Manos Limpias namierenému proti bratovi premiéra Pedra Sáncheza. Organizácia podala proti Davidovi Sánchezovi trestné oznámenie pre podozrenia zo sprenevery verejných financií a ďalších skutkov, píše agentúra AFP.

V apríli podala organizácia Manos Limpias (Čisté ruky) trestné oznámenie aj na manželku premiéra Begou Gómezovú pre podozrenie zo zneužitia vplyvu a korupcie.

Dve tváre Madridu: Španielsko vysiela celému svetu veľmi nebezpečný odkaz

V oboch prípadoch prebieha predbežné vyšetrovanie.

“Opäť je to Manos Limpias, a tak opäť stojíme zoči-voči vykonštruovanému obvineniu, ktoré je založené na úryvkoch z bulváru,” povedala novinárom hovorkyňa vlády Pilar Alegriová.

Manos Limpias už v minulosti podali viacero neúspešných trestných oznámení na ľavicových politikov.

Brat premiéra David Sánchez pracuje v provinčnej samospráve v Badajoze na juhovýchode Španielska. Miestny súd potvrdil, že začal vyšetrovanie voči trom osobám z provinčnej samosprávy.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie