Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Poliaci dôležitý duel v boji o záchranu nezvládli, Kaláber sa nechce rozlúčiť s MS v hokeji elitnej kategórie (video+foto)

Mali sme zlý úvod zápasu, neviem, prečo sme sa zobudili tak neskoro, uviedol sklamaný kapitán Krystian Dziubiňski.
Menej ako 1 min. min.

15.5.2024 (SITA.sk) – Poľskí hokejisti nedokázali zabodovať proti Francúzom a hoci znížili z 0:4 na 2:4, prvé víťazstvo na svetovom šampionáte v Česku nezískali. V základnej B-skupine v Ostrave padol nováčik na dno tabuľky so ziskom jedného bodu z troch zápasov za prehru po predĺžení na úvod s Lotyšmi (4:5 pp).

Nevzdávajú sa

Mali sme zlý úvod zápasu, neviem, prečo sme sa zobudili tak neskoro. Nastavenie hráčov v šatni pred zápasom bolo dobré… Toto bol pre nás mimoriadne dôležitý duel v boji o záchranu a nezvládli sme ho. Neznamená to však, že to už vopred vzdávame,” uviedol sklamaný kapitán Krystian Dziubiňski pre polsatsport.pl.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Poľské médiá sa pýtajú, proti akým súperom ešte Poliaci môžu zabodovať. Už v stredu večer o 20.20 h nastúpia „bielo-červení” proti Slovákom a v tomto zápase to budú mať náročné už aj preto, že slovenskí hokejisti po skvelom ofenzívnom výkone zdolali Američanov 5:4 po predĺžení.

Beriem to ako každý iný zápas, hoci som Slovák,” povedal pre denník Šport tréner poľskej reprezentácie Róbert Kaláber a pokračoval: „Pre mňa je špeciálne, že sme ako poľská reprezentácia na majstrovstvách sveta. Koncentrujeme sa na každý duel. Slováci majú silné mužstvo. Chceme bodovať, ale podmienky bude diktovať súper. Ten určí, či máme šancu. Musíme sa na to nachystať, vyrovnať v korčuľovaní a v jednoduchých riešeniach v obrannom pásme. To nám robí najväčší problém,” skonštatoval Kaláber.

Pokúsia sa udržať medzi elitou

Slováci a Poliaci sa stretli v príprave na MS 2024 v Žiline a domáci hokejisti uštedrili Poliakom lekciu 6:1, hoci druhá polovica zápasu bola vyrovnaná. To však ešte slovenskému tímu chýbala dvojica Martin Pospíšil – Miloš Kelemen, ktorá zatiaľ patrí medzi najväčšie útočné zbrane Slovenska na MS v Ostrave.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

Kaláber tvrdí, že so svojimi zverencami sa nechce hneď po jednej účasti rozlúčiť s MS elitnej kategórie, kam sa Poliaci dostali po 22 rokoch.

Musíme sa pokúsiť udržať medzi elitou. Na začiatku to bola veľká nevedomosť, lebo sám som nevedel, čo môžeme očakávať. Ešte pred dvoma rokmi sme hrali na majstrovstvách sveta proti Srbsku a teraz hráme aj so Slovenskom. Prípravné zápasy s Dánmi a so Slovákmi nám veľmi pomohli. Chalanov posúva každý duel na šampionáte. V tréningu im môžete kresliť, maľovať, aby mali rýchlejšie reakcie, ale k tomu ich musí donútiť súper. Nemali sme štyri roky možnosť zahrať proti top tímom, až teraz v Ostrave,” uzavrel Kaláber.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: 5. deň /14. máj (fotografie)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk – Poliaci dôležitý duel v boji o záchranu nezvládli, Kaláber sa nechce rozlúčiť s MS v hokeji elitnej kategórie (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie