Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Politico: EÚ pripravuje „trest“ pre Orbána po jeho návšteve v Rusku

Krajiny EÚ môžu na návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána v Rusku reagovať bojkotom ministerských stretnutí organizovaných Maďarskom. Informoval denník „Politico“ s odvolaním sa na diplomatov EÚ. Tvrdej kritike zo strany svojich kolegov čelil maďarský zástupca pre EÚ Balint Ódor na uzavretom dvojhodinovom stretnutí 10. júla. Jeden z účastníkov označil vyjadrenia za bezprecedentné. Viacerí veľvyslanci EÚ […]
Menej ako 1 min. min.

Krajiny EÚ môžu na návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána v Rusku reagovať bojkotom ministerských stretnutí organizovaných Maďarskom.

Informoval denník „Politico“ s odvolaním sa na diplomatov EÚ.

Tvrdej kritike zo strany svojich kolegov čelil maďarský zástupca pre EÚ Balint Ódor na uzavretom dvojhodinovom stretnutí 10. júla. Jeden z účastníkov označil vyjadrenia za bezprecedentné. Viacerí veľvyslanci EÚ „sa vyhrážali“ Maďarsku „skutočnými dôsledkami“, ak Viktor Orbán bude pokračovať vo svojom súčasnom kurze, uviedli pre publikáciu dvaja diplomati EÚ.

„Najbezprostrednejšou možnosťou môže byť bojkot neformálnych stretnutí ministrov organizovaných Budapešťou,“ píše sa v článku.

Publikácia uvádza, že viacerí veľvyslanci sa už 10. júla vyslovili za bojkot neformálneho stretnutia ministrov zahraničných vecí EÚ koncom augusta. Na prvom zasadnutí Európskej rady v Maďarsku 9. júla sa zúčastnilo iba 7 z 27 krajín únie, nepočítajúc hostiteľov.

Podľa publikácie môže Orbán čeliť ešte hrozivejším následkom, ak bude pokračovať vo svojom politickom kurze s politikmi neprijateľnými pre Brusel.

Politico: EÚ pripravuje „trest“ pre Orbána po jeho návšteve v Rusku

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie