Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Prečo hodnota meme coinov v súčasnosti rastie?

Meme coiny pred víkendom úspešne vyrovnali svoje straty z predošlých dní, pričom celý meme sektor zaznamenal pozoruhodný 13 % nárast celkovej trhovej kapitalizácie. V tomto článku preto podrobne preskúmame hlavné príčiny rastu cien meme coinov a identifikujeme tie coiny, ktoré sa oplatí sledovať. Očakávané vklady z odškodnenia po páde FTX a opäť zelené čísla bitcoinových […]
Menej ako 1 min. min.

Meme coiny pred víkendom úspešne vyrovnali svoje straty z predošlých dní, pričom celý meme sektor zaznamenal pozoruhodný 13 % nárast celkovej trhovej kapitalizácie. V tomto článku preto podrobne preskúmame hlavné príčiny rastu cien meme coinov a identifikujeme tie coiny, ktoré sa oplatí sledovať.

Očakávané vklady z odškodnenia po páde FTX a opäť zelené čísla bitcoinových ETF

Jedným z dôvodov, prečo trh s meme coinmi stúpa sú optimistické správy v súvislosti s krachujúcou burzou FTX. Tá plánuje prerozdeliť svojim bývalým držiteľom celkovú sumu vo výške 16 miliárd dolárov. Očakáva sa, že časť týchto prostriedkov investori vložia späť do kryptomien, čo pozitívne vplýva na celkový trh a zvyšuje ceny meme coinov.
Rovnako aj trh s bitcoinovými ETF zaznamenal pozitívny vývoj, keď 6. júla výška vkladov do týchto fondov stúpla o 143 milióna dolárov. Ide o dobré správy nielen pre Bitcoin, ale aj pre celý kryptotrh, vrátane meme coinov​​.
Tretím faktorom, ktorý stojí za zmienku je správa firmy VanEck na sieti X, kde spoločnosť oznámila nákup coinov Solana. Zaradením SOL do svojho portfólia tak spoločnosť VanEck podporila dôveru nielen v Solanu ako takú, ale celkovo v meme coiny založené na tejto sieti​. Spoločnosť VanEck je považovaná za lídra v oblasti investícií do zlata a komodít, a bola jednou z prvých, ktorá ponúkla ETF zamerané na tieto sektory.

Pre investorov, ktorí zvažujú využiť tento pozitívny trend na kryptotrhu a zaradiť do svojho portfólia perspektívne meme coiny, máme pár tipov. Predstavíme vám tri projekty, ktoré majú vďaka svojmu inovatívnemu prístupu a dobre premyslenej stratégii všetky predpoklady k tomu, aby investorom priniesli vysoké zhodnotenia vloženého kapitálu.

Meme coin s vlastnou druhou vrstvou blockchainu? To je Pepe Unchained

16. júna sa spustil predpredaj nového coinu Pepe Unchained. Na novú projekt, inšpirovaný originálnym Pepe Coinom, takmer okamžite zareagovali tisíce investorov. Len za prvé tri týždne projekt zaznamenal príliv kapitálu vo výške takmer 3 milióny dolárov.

V čom je nová kryptomena taká výnimočná?

Pepe Unchained. Zdroj: www.pepeunchained.com

Pepe Unchained funguje ako vlastná druhá vrstva blockchainu (Layer 2). Toto inovatívne riešenie prináša investorom celú škálu výhod a dáva im oveľa lepšie možnosti na obchodovanie a staking.

Ide o sekundárny protokol postavený na existujúcom blockchaine, v tomto prípade Ethereum. Layer 2 zlepšuje škálovateľnosť, rýchlosť a efektivitu primárneho blockchainu, čím dokáže spracovať vyšší objem transakcií za oveľa nižšie náklady.

Typickou črtou meme coinov je dôraz na zábavu a živú komunitnú výmenu. Rovnako je to aj v prípade Pepe Unchained, kde si na svoje prídu nadšenci odľahčeného humoru z kryptoprostredia. No zároveň je projekt pevne ukotvený strategicky nastavenou tokenomikou:

Tokenomika projektu. Zdroj: www.pepeunchained.com

Hnacou silou celého ekosystému je natívny token PEPU, ktorí si môžete kúpiť za zvýhodnenú cenu 0,0083258 dolára.

Staking

Projekt prichádza s ponukou dvojnásobného stakingu a štedrými ročnými odmenami vo výške až 645 %.

Web Pepe Unchained

Vráťte sa do hier 90. rokov a zarábajte s P2E projektom PlayDoge

Jedným z najviac spomínaných projektov posledných týždňov je unikátny projekt PlayDoge

Ide o premyslenú kombináciu blockchainovej technológie, modelu P2E, nostalgie 90. rokov a tematiky Doge.  

Tvorcovia si zámerne vyberajú segmenty trhu, ktoré sa tešia výraznému dlhodobému trhovému rastu a pozitívnym prognózam. Gamingový priemysel zaznamenal počas pandémie boom a aj dnes disponuje obrovským záujmom a výraznou kúpnou silou. V roku 2023 dosiahol trhovú hodnotu 221,6 miliardy dolárov a podľa prognóz sa očakáva, že do konca roka 2032 toto číslo stúpne na 471,3 miliárd s ročným rastom (CAGR) 8,75%.

Predpredaj PlayDoge. Zdroj: playdoge.io/sk

Podobne je to aj v prípade play-to-earn (P2E) modelu, ktorý vďaka implementácii blockchanových technológií predstavuje revolúciu vo svete gamingu. 

Práve o ten sa opiera mobilná aplikácia PlayDoge, ktorá stojí v centre ekosystému tohto sľubného projektu. Inšpirovaná 8-bitovou grafikou 90. rokov predstavuje nástroj pre zábavu, komunitné vyžitie a pocit naplnenia zo starostlivosti o obľúbeného psíka Doge.

Aplikácia je zároveň investičným nástrojom, ktorý umožňuje používateľom priamo monetizovať svoje úspechy v hre tým, že zarábajú tokeny PLAY obchodovateľné na kryptoburzách. 

Vďaka integrovaným blockchainovým funkciám môžete vykonávať obchodné transakcie priamo v rámci aplikácie a tak popri hraní zarábať kryptomeny.

Tokeny PLAY sú dnes k dispozícii za zvýhodnenú cenu 0,00517 dolára. Pri pohľade na úspešné metriky projektu môžeme očakávať, že ich hodnota po zalistovaní na kryptoburzy prudko vzrastie. Projekt je momentálne v štádiu predpredaja a už dnes sa vďaka silnej podpore naň vyzbieralo viac než 5,5 milióna dolárov. 

Tokeny si môžete zakúpiť prostredníctvom kryptopeňaženky Best Wallet, Meta Mask, CoinBase alebo Trust výmenou za BNB, ETH alebo USDT respektíve prostredníctvom platobnej karty. Záujemcovia o staking majú možnosť využiť ročné percentuálne odmeny vo výške 92 %.

Web PlayDoge

Stakujte token Sponge V2 s ročnou odmenou 49 %

Vlastná Play-to-Earn hra. Zdroj: sponge.vip/sk

Tretí meme coin, ktorý si dnes predstavíme je tiež pokračovateľom svojho úspešného predchodcu. Projekt prichádza s novými tokenmi SPONGEV2, ktoré nachádzajú svoju úžitkovosť v play-to-earn hre. Práve v uvedení P2E hry do ekosystému sa nový Sponge odlišuje od svojej prvej verzie, ktorá dosiahla trhovú kapitalizáciu cez 100 miliónov dolárov a tisícom držiteľov priniesla 100-násobnú návratnosť investícií.

Hra bude mať bezplatnú aj platenú verziu. Používatelia môžu hrať pre zábavu na bezplatnej verzii alebo používať tokeny SPONGEV2 na nákup herných kreditov a tým zarábať viac tokenov SPONGEV2.

Aktualizovaná roadmapa Sponge. Zdroj: spongetoken.vip

SpongeV2 sa momentálne nachádza v prvej fáze svojej roadmapy. Ak ste premeškali prvú vlnu ziskov, nové tokeny si teraz môžete zakúpiť za cenu 0,000090 dolára s plánovaným navýšením už o niekoľko dní o 361,74 %. Vlastníci tokenov V1 ich môžu vymeniť za tokeny druhej generácie V2 alebo využiť ročné odmeny 49 % uzamknutím prostredníctvom stakingu.

Web Sponge V2

Záver

Trh s meme coinmi prechádza opätovným vzostupom podporenom viacerými kľúčovými faktormi. Medzi ne patrí očakávaný príliv prostriedkov súvisiacich so skrachovanou burzou FTX, zvýšené investície do bitcoinových ETF či strategický nákup SOL investičnou spoločnosťou VanEck. V dôsledku týchto udalostí vzrástli ceny mnohých meme coinov o viac než 10 %, čo povzbudzuje investorov k nákupom nových meme coinov. No a projekty ako Pepe Unchained, PlayDoge a SpongeV2 sa javia ako atraktívne príležitosti pre budúcich investorov.

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o čo si môžete dovoliť prísť!

The post Prečo hodnota meme coinov v súčasnosti rastie? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie