Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Pri tankovej paľbe z vlastných radov zahynulo v Pásme Gazy päť izraelských vojakov

Na severe palestínskeho Pásma Gazy zahynulo päť vojakov, ktorých zasiahla paľba z jedného z tankov izraelskej armády. Incident sa odohral v stredu večer v blízkosti mesta Džabalíja, agentúra Reuters o ňom informovala vo štvrtok. Izraelská armáda vo vyhlásení spresnila, že v rámci 202. tankového práporu došlo ku krížovej paľbe, ktorá mala za následok smrť piatich […]
Menej ako 1 min. min.

Na severe palestínskeho Pásma Gazy zahynulo päť vojakov, ktorých zasiahla paľba z jedného z tankov izraelskej armády. Incident sa odohral v stredu večer v blízkosti mesta Džabalíja, agentúra Reuters o ňom informovala vo štvrtok.

Izraelská armáda vo vyhlásení spresnila, že v rámci 202. tankového práporu došlo ku krížovej paľbe, ktorá mala za následok smrť piatich vojakov a zranenia siedmich ďalších. Stav troch z nich lekári hodnotia ako veľmi vážny, dodal spravodajský web The Times of Israel (TOI).

USA dokončili inštaláciu móla pri Gaze, do regiónu sa má dostať ďalšia humanitárna pomoc

TOI spresnil, že zabití a zranení vojaci boli súčasťou ultraortodoxnej roty pôsobiacej v rámci 202. tankového práporu.

Týmito úmrtiami sa počet izraelských vojakov padlých pri pozemnej ofenzíve izraelskej armády proti palestínskemu radikálnemu hnutiu Hamas v Pásme Gaze a pri operáciách na hraniciach spoločných s Izraelom zvýšil na 278. V Pásme Gazy zahynul okrem toho aj civilný dodávateľ ministerstva obrany, dodal TOI.

Z 278 obetí z radov izraelskej armády ich najmenej 49 prišlo o život pri paľbe z vlastných radov alebo pri iných nehodách.

Velenie izraelskej armády tieto incidenty vyšetruje. Predpokladá, že k nim viedlo viacero dôvodov vrátane komunikačných problémov medzi jednotkami, únavy a vyčerpania vojakov a nedodržiavania interných armádnych prepisov.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie