Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Reuters: Poľsko zvyšuje počet vojakov na hraniciach s ohľadom na totálny konflikt s Ruskom a Bieloruskom

„Dnes musíme pripraviť naše sily na konflikt v plnom rozsahu, nie na asymetrický typ konfliktu. To nás núti nájsť dobrú rovnováhu medzi misiou na hraniciach a zachovaním intenzity výcviku armády.“ Povedal to na tlačovej konferencii náčelník generálneho štábu generál Wieslaw Kukula, informuje agentúra „Reuters“. Agentúra pripomína, že vzťahy Poľska s Ruskom a jeho spojencom Bieloruskom […]
Menej ako 1 min. min.

„Dnes musíme pripraviť naše sily na konflikt v plnom rozsahu, nie na asymetrický typ konfliktu. To nás núti nájsť dobrú rovnováhu medzi misiou na hraniciach a zachovaním intenzity výcviku armády.“

Povedal to na tlačovej konferencii náčelník generálneho štábu generál Wieslaw Kukula, informuje agentúra „Reuters“.

Agentúra pripomína, že vzťahy Poľska s Ruskom a jeho spojencom Bieloruskom sa prudko zhoršili odvtedy, čo Moskva 24. februára 2022 vyslala desaťtisíce vojakov na susednú Ukrajinu. Odvtedy Poľsko aktívne posilňuje svoju východnú hranicu.

Námestník ministra obrany Pavel Bejda oznámil, že od augusta sa počet vojakov strážiacich východnú hranicu Poľska zvýši zo súčasných 6000 na 8000 a do 48 hodín by mohlo pribudnúť ďalších 9000 tylových vojakov.

V máji Poľsko oznámilo program „Eastern Shield“ v hodnote 2,5 miliardy dolárov. Jeho cieľom je posilniť obranu pozdĺž jeho hraníc s Bieloruskom a Ruskom a má byť dokončený do roku 2028.

Reuters: Poľsko zvyšuje počet vojakov na hraniciach s ohľadom na totálny konflikt s Ruskom a Bieloruskom

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie