Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

“Rúca stabilitu štátu.” Slovenské a české odbory spoločne odsúdili útok na Fica

Slovenské a české odborové združenia ostro odsúdili stredajší politicky motivovaný útok na premiéra Roberta Fica po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Po stretnutí v českých Horních Počernicích to v spoločnom vyhlásení uviedli prezidentka Konfederácie odborových zväzov Monika Uhlerová a predseda Česko-moravskej konfederácie odborových zväzov Josef Středula. “Pre odborárov je násilie neprípustné a odsúdeniahodné, nech prichádza odkiaľkoľvek. Násilie […]
Menej ako 1 min. min.

Slovenské a české odborové združenia ostro odsúdili stredajší politicky motivovaný útok na premiéra Roberta Fica po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Po stretnutí v českých Horních Počernicích to v spoločnom vyhlásení uviedli prezidentka Konfederácie odborových zväzov Monika Uhlerová a predseda Česko-moravskej konfederácie odborových zväzov Josef Středula.

“Pre odborárov je násilie neprípustné a odsúdeniahodné, nech prichádza odkiaľkoľvek. Násilie nemá miesto v žiadnej civilizovanej diskusii alebo riešení konfliktov. Takéto prejavy rúcajú stabilitu štátu, podnecujú spoločenský chaos a nenávisť v spoločnosti, rozpoltenosť v názoroch a postojoch,” zdôraznili.

Otázky a odpovede k atentátu na Roberta Fica. Strelec mal premiéra v merku viackrát, ochrankári ho nekryli

Pripomenuli, že odbory bojujú s latentným nepriateľom a konfliktom. Tento konflikt je však prirodzený, vychádzajúci z rôznosti záujmov, ktoré majú priestor v pluralitnej spoločnosti. Musí byť však kultivovaný formou dialógu a konštruktívnej diskusie.

“Musíme konštatovať, že práve silnou fragmentáciou spoločnosti so silnou polarizujúcou líniou sme dospeli do dnešnej situácie. Vyzývame preto na zmierenie, upokojenie vášní a nenávisti v spoločnosti, na zmenu atmosféry v spoločnosti, na zmenu postoja politikov i médií, na zmenu rétoriky a návrat k vzájomnému dialógu,” konštatovali odborári.

Všetky nezávislé, slobodné a demokratické odborové organizácie, ako aj politikov, zamestnávateľov a širokú verejnosť v oboch krajinách tiež vyzvali, aby sa zjednotili v boji proti nenávisti.

“Útok na zvoleného politika je útokom na naše demokratické hodnoty. Spoločnosť, v ktorej dominuje strach z iných a v ktorej môžu byť skutočné príčiny sociálneho nepokoja skryté za obviňovaním nepriateľa, je pre odborárov absolútne neprijateľná,” podčiarkli Uhlerová a Středula. “Naše myšlienky sú s premiérom Ficom, jeho rodinou a občanmi Slovenska,” dodali.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie