Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ruská obrana zostrelila neďaleko Moskvy dron, tvrdí primátor mesta

Ruská protivzdušná obrana zničila vo štvrtok neďaleko Moskvy dron, oznámil primátor ruského hlavného mesta Sergej Sobianin. Informuje o tom agentúra Reuters. “Sily protivzdušnej obrany ministerstva obrany odrazili v okrese Stupinskij útok dronu letiaceho na Moskvu. Na mieste, kam spadli úlomky, podľa predbežných informácií nikto neutrpel zranenia a neprišlo k škodám,” uviedol Sobianin na sociálnej sieti Telegram. […]
Menej ako 1 min. min.

Ruská protivzdušná obrana zničila vo štvrtok neďaleko Moskvy dron, oznámil primátor ruského hlavného mesta Sergej Sobianin. Informuje o tom agentúra Reuters.

“Sily protivzdušnej obrany ministerstva obrany odrazili v okrese Stupinskij útok dronu letiaceho na Moskvu. Na mieste, kam spadli úlomky, podľa predbežných informácií nikto neutrpel zranenia a neprišlo k škodám,” uviedol Sobianin na sociálnej sieti Telegram.

Ruské ministerstvo obrany na Telegrame vo štvrtok ráno informovalo, že jeho sily v noci prekazili niekoľko ukrajinských dronových útokov na ciele v Rusku. “Systémy protivzdušnej obrany zničili a zachytili päť dronov – dva nad Brianskou oblasťou a po jednom nad Tambovskou, Tulskou a Moskovskou oblasťou,” uviedol rezort.

Otázkou nie je, či Ukrajina vstúpi do NATO, ale kedy sa tak stane, povedal Stoltenberg

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v stredu novinárom povedal, že ruská armáda pracuje na vytvorení nárazníkovej zóny v Charkovskej oblasti ma východe Ukrajiny s cieľom ochrániť ruské pohraničné oblasti pred ukrajinskými útokmi.

Kyjev uvádza, že svoje útoky cieli na ruskú armádnu, dopravnú a energetickú infraštruktúru a že sú odpoveďou na vojenskú agresiu Moskvy proti Ukrajine, ktorá sa začala vo februári 2022.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie