Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Schaeffler plánuje na Kysuciach investíciu za viac ako 22 miliónov eur

Spoločnosť Schaeffler Kysuce plánuje vynaložiť investície vo výške 22,62 milióna eur do nového výrobného programu pre odvetvie elektromobility v Kysuckom Novom Meste. Na tento zámer spoločnosť získa štátny investičný stimul vo výške tri milióny eur vo forme úľav na dani z príjmov. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý v stredu schválila vláda. […]
Menej ako 1 min. min.

Spoločnosť Schaeffler Kysuce plánuje vynaložiť investície vo výške 22,62 milióna eur do nového výrobného programu pre odvetvie elektromobility v Kysuckom Novom Meste. Na tento zámer spoločnosť získa štátny investičný stimul vo výške tri milióny eur vo forme úľav na dani z príjmov. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý v stredu schválila vláda.

“Cieľom investičného zámeru prijímateľa je rozšírenie kapacity existujúcej prevádzkarne na výrobu predných a zadných elektrických osí pre e-mobilitu,” uviedlo ministerstvo hospodárstva v schválenom materiáli.

Schaeffler pôvodne požiadal o poskytnutie investičnej pomoci v celkovej sume viac ako deväť miliónov eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Cieľom investície je rozšírenie kapacity existujúcej prevádzkarne na výrobu predných a zadných elektrických osí pre elektromobilitu. Celá produkcia je určená na export v rámci trhu Európskej únie.

Vláda schválila stanovenie strategických priorít z programového vyhlásenia

Spoločnosť plánuje zrealizovať svoj investičný zámer v rokoch 2024 až 2027 a finančné prostriedky vynaložiť na obstaranie dlhodobého hmotného majetku vo forme budov, strojov, prístrojov a zariadení. V priamej súvislosti s investíciou plánuje podľa návrhu vytvoriť do konca roka 2026 spolu 11 nových pracovných miest a dosiahnuť zvýšenie výroby o 57,4 percent.

Firma je súčasťou skupiny Schaeffler, Nemecko, ktorá je celosvetovo významným dodávateľom v oblasti automobilového a priemyselného sektora. Na Slovensku zamestnáva viac ako osemtisíc zamestnancov a produkuje tržby v hodnote viac ako jedna miliarda eur.

Patrí k najvýznamnejším zamestnávateľom v automobilovom priemysle na Slovensku, najmä v Žilinskom kraji. V súčasnosti má dva výrobné závody v Kysuckom Novom Meste a Skalici, obchodné zastúpenie pre Slovensko v Kysuckom Novom Meste a centrum zdieľaných služieb v Žiline.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie