Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Spojenci sa zhodujú, že Ukrajina bude môcť vstúpiť do NATO až po vojne, tvrdí Sikorski

Medzi členskými krajinami Severoatlantickej aliancie prevláda široká zhoda v tom, že Ukrajina bude môcť vstúpiť do NATO až po skončení vojny. Uviedol to v utorok poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski, píše agentúra PAP. “Zdá sa, že existuje presvedčenie, že Ukrajina bude môcť vstúpiť do (Severoatlantickej) aliancie, keď sa vojna skončí… Nič nie je menej bezpečné […]
Menej ako 1 min. min.

Medzi členskými krajinami Severoatlantickej aliancie prevláda široká zhoda v tom, že Ukrajina bude môcť vstúpiť do NATO až po skončení vojny. Uviedol to v utorok poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski, píše agentúra PAP.

“Zdá sa, že existuje presvedčenie, že Ukrajina bude môcť vstúpiť do (Severoatlantickej) aliancie, keď sa vojna skončí… Nič nie je menej bezpečné ako bezpečnostné záruky, ktorým sa nedá veriť,” povedal Sikorski počas summitu NATO vo Washingtone.

Šéf poľskej diplomacie hovoril aj o možnosti zostreľovania ruských rakiet, ktoré predstavujú hrozbu pre Poľsko. O podniknutí takýchto krokov podľa neho prebiehajú medzi spojencami rozhovory.

KOMENTÁR: Aká je cena spojenectva v boji s nepriateľmi Západu

Sikorski sa vyjadril tiež k nedávnej návšteve maďarského premiéra Viktora Orbána na Ukrajine, v Rusku a Číne. Tvrdí, že Orbán na svojich zahraničných cestách zastupoval len postoje Maďarska.

Poľský minister zahraničných vecí tiež pripomenul, že Budapešť už rok blokuje dva miliardy zlotých (470 miliónov eur) z refundácie za vojenskú techniku, ktorú Poľsko dodalo Ukrajine. Tento krok maďarskej vlády označil za “nepriateľský”, informovala poľská televízna stanica Polsat News.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie