Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

„Situace na Ukrajině není dobrá, ve hře je jednání o míru,“ řekla česká ministryně obrany Černochová a zmínila chyby Západu

www.slovanskenoviny.sk/rss Ministryně obrany České republiky připustila, že je stále ve hře jednání s Ruskem o míru. Musí se však prý odvíjet od požadavků Ukrajiny. Situace se pro Ukrajinu nevyvíjí dobře. Část evropské i americké pomoci tam přichází pozdě, ale jsem optimista a věřím, že s přísunem munice se situace zlepší. V pořadu Nový den na CNN […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Ministryně obrany České republiky připustila, že je stále ve hře jednání s Ruskem o míru. Musí se však prý odvíjet od požadavků Ukrajiny. Situace se pro Ukrajinu nevyvíjí dobře. Část evropské i americké pomoci tam přichází pozdě, ale jsem optimista a věřím, že s přísunem munice se situace zlepší.

V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Zároveň připustila, že je možné s Ruskem vyjednávat o míru, ale Ukrajina nesmí být obětována, podobně jako bylo obětováno Československo v roce 1938.

Ukrajinská fronta se v posledních dnech dynamicky vyvíjí. Navzdory všem obranným snahám se ruské armádě podařilo obsadit několik obcí v Charkovské oblasti. „Nemám vojenské informace z fronty, ale ta situace tam nevypadá dobře. Chybu vidím v americkém Kongresu. Kdyby schválil pomoc pro Ukrajinu o několik měsíců dříve, charkovská fronta by se vůbec nemusela otevírat,“ řekla Černochová.

Ministryně obrany dále připustila, že je stále ve hře jednání s Ruskem o míru. Musí se však prý odvíjet od požadavků Ukrajiny.

„Nemůžeme Ukrajinu obětovat. To už se jednou stalo, třeba v Mnichově,“ sdělila ministryně s odkazem na dohodu, kterou bylo v roce 1938 Československo donuceno postoupit pohraniční území Německu.

„Ukrajina je suverénní země a má právo se sama rozhodnout, jestli přistoupí na nějaké ústupky Rusku,“ dodala ministryně.

Ukrajinská armáda se v současné době také potýká s nedostatkem vojáků. V reakci na problém prezident Zelenskyj podepsal nový zákon, který snížil věkovou hranici pro mobilizaci z 27 na 25 let. Ten vyvolal diskusi o tom, zda má Evropa posílat bojeschopné ukrajinské muže zpět do jejich země.

Podle Černochové však Česko momentálně nemá k dispozici žádnou legislativu, která by to umožnila. „Ti lidé tady jsou legálně. To znamená, že pokud ukrajinská vláda chce někoho přimět k návratu, musí si upravit svou legislativu,“ dodala Černochová.

Zdroj: cnn.iprima.cz


Príspevok „Situace na Ukrajině není dobrá, ve hře je jednání o míru,“ řekla česká ministryně obrany Černochová a zmínila chyby Západu je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie