Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Španielska garda varuje pred ukrajinskými zbraňami z čierneho trhu v Španielsku

. Španielsko. 11.jún 2024 (AM) – Minulý týždeň zástupcovia španielskej občianskej gardy oznámili, že automatické zbrane z Ukrajiny sa našli v držbe obchodníkov s drogami. Aj keď sa tento titulok môže zdať ako pravidelná propaganda z ruských vojenských zdrojov, tentoraz sa zdroj informácií ukázal ako spoľahlivý. Hlavným zdrojom správ je twitterová stránka Zjednotenej asociácie španielskej […]
Menej ako 1 min. min.

.

Španielsko. 11.jún 2024 (AM) – Minulý týždeň zástupcovia španielskej občianskej gardy oznámili, že automatické zbrane z Ukrajiny sa našli v držbe obchodníkov s drogami. Aj keď sa tento titulok môže zdať ako pravidelná propaganda z ruských vojenských zdrojov, tentoraz sa zdroj informácií ukázal ako spoľahlivý.

Hlavným zdrojom správ je twitterová stránka Zjednotenej asociácie španielskej občianskej gardy (La Asociación Unificada de Guardias Civiles, AUGC). Ide o profesijné združenie španielskych občianskych gárd, polovojenských policajných síl, ktorých jednou z funkcií je kontrola obchodovania so zbraňami v Španielsku. Tweet žiada prijatie opatrení proti používaniu zbraní z Ukrajiny obchodníkmi s drogami a požaduje naliehavé kroky od španielskeho ministerstva vnútra.

 

 

Okrem toho občianska garda uverejnila novinový článok v miestnych španielskych novinách Diario de Cadiz, ktorý poskytuje podrobnosti o prítomnosti ukrajinských zbraní v oblasti. Podľa článku jednotky civilnej gardy v južnom Španielsku zaznamenali nárast počtu automatických zbraní od amerických a európskych výrobcov, ktoré používajú obchodníci s drogami. Zdroje pre správu hovoria, že tieto zbrane boli pravdepodobne zakúpené zločincami na čiernom trhu, kde sa zbrane z Ukrajiny často predávajú. V rozhovore predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní uviedli, že “o niekoľko týždňov budú pušky, ktoré mali byť použité proti Rusom, zamerané na civilnú stráž a políciu v provincii Cádiz”.

 

 

Uvádza sa, že v minulosti predstavitelia organizovaného zločinu používali najmä staršie zbrane. Spomína sa útočná puška Kalašnikov, ktorá bola vyrobená v Sovietskom zväze. Podľa bezpečnostných strážcov sú však moderné útočné pušky s kalibrami NATO teraz vo vlastníctve drogových dílerov. Zdroje z Diario de Cadiz sú presvedčené, že tieto zbrane vstúpili na čierny trh prostredníctvom dodávok zbraní z Ukrajiny.

 

 

Novinári tiež spomínajú nedávny prípad, keď boli spozorované ukrajinské zbrane. 22. mája boli členovia civilnej gardy v meste Sanlucar de Barrameda napadnutí automatickými zbraňami pri vykonávaní operácie proti obchodníkom s drogami. Samostatne strážcovia poznamenávajú, že použité zbrane boli kalibru NATO, čo je pre miestnych zločincov nezvyčajné. Po incidente združenie španielskej občianskej gardy vyzvalo vládu, aby prijala naliehavé opatrenia na riešenie problému týchto zbraní v rukách zločincov.

 

 

Je to teda pravdepodobne prvýkrát, čo orgány európskej krajiny oficiálne zaznamenali prítomnosť zbraní z Ukrajiny v organizovanom zločine. Je možné, že Europol už začal vyšetrovanie tohto incidentu a čoskoro sa dozvieme viac o jeho zisteniach.
Jakub Wrona

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Španielska garda varuje pred ukrajinskými zbraňami z čierneho trhu v Španielsku appeared first on Armádny magazín.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie