Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Taiwan vo svojom okolí spozoroval 66 čínskych lietadiel

Taiwanské ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že za posledných 24 hodín spozorovalo 66 čínskych vojenských lietadiel operujúcich v okolí ostrova. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters. K nárastu počtu čínskych vojenských lietadiel došlo podľa taiwanského ministerstva potom, ako sa v stredu čínska lietadlová loď Šan-tung a desiatky vojenských lietadiel presúvali v blízkosti […]
Menej ako 1 min. min.

Taiwanské ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že za posledných 24 hodín spozorovalo 66 čínskych vojenských lietadiel operujúcich v okolí ostrova. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

K nárastu počtu čínskych vojenských lietadiel došlo podľa taiwanského ministerstva potom, ako sa v stredu čínska lietadlová loď Šan-tung a desiatky vojenských lietadiel presúvali v blízkosti severných Filipín, keď mierili na cvičenie v Tichom oceáne.

Ministerstvo obrany v stredu uviedlo, že zaznamenalo 36 čínskych vojenských lietadiel vrátane stíhačiek J-16 a bombardérov H-6 schopných niesť jadrové hlavice.

Taiwan už v minulosti zaznamenal pohyb Šan-tungu v blízkosti ostrova. V decembri prešiel Taiwanským prielivom len niekoľko týždňov pred taiwanskými prezidentskými voľbami.

Je silná čínska armáda iba klam? Si “likviduje” generálov, desí ho rozsiahla korupcia podobná v Rusku

Peking v posledných rokoch zvýšil vojenský tlak na Taiwan a k ostrovu takmer denne vysiela vojenské lietadlá a lode. Podľa odborníkov ide o “taktiku šedej zóny”, ktorá sa vyhýba otvoreným vojnovým akciám, ale slúži na vyčerpanie taiwanskej armády.

Od začiatku júla Tchaj-pej v okolí ostrova zaznamenal vyše 270 čínskych vojenských lietadiel, ako aj dve čínske “spoločné hliadky bojovej pohotovosti”.

Čína považuje Taiwan za súčasť svojho územia napriek tomu, že tento ostrov má od roku 1949 nezávislú vládu. Peking opakovane deklaruje, že jedného dňa demokratický Taiwan ovládne, pričom na dosiahnutie tohto cieľa nevylúčil ani použitie vojenskej sily.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie