Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Tento postrek aplikujem na všetky rastliny po chladných, či mrazivých nociach. Skvelý spôsob, ako posilniť slabé rastliny

Po pretrvávajúcom chlade či jarných nočných mrazoch  je strašidelné pozerať sa na vašu záhradu: rastliny sú zakrpatené, žlté, červené – ako keby prišla hlboká jeseň. V tejto chvíli srdce každého záhradkára krváca a je im veľmi ľúto rastlín! Kvety a plody trpia takýmto počasím, predovšetkým však jahody, ríbezle, čerešne, slivky, jablone atď. To, či mráz […]
Menej ako 1 min. min.

Po pretrvávajúcom chlade či jarných nočných mrazoch  je strašidelné pozerať sa na vašu záhradu: rastliny sú zakrpatené, žlté, červené – ako keby prišla hlboká jeseň.

V tejto chvíli srdce každého záhradkára krváca a je im veľmi ľúto rastlín! Kvety a plody trpia takýmto počasím, predovšetkým však jahody, ríbezle, čerešne, slivky, jablone atď.

To, či mráz úrodu zabije úplne alebo čiastočne, závisí od sily chladu. V každom prípade je plán záchrany po mrazoch jednoduchý.

Postihnutým rastlinám treba po listoch podávať stimulátor rastu! Môžete to, samozrejme, nedávať, nechať všetko tak a s príchodom teplejšieho počasia sa rastliny ako-tak zotavia.

Ale toto nie je o mne, ak môžem rastlinkám pomôcť, určite to urobím. Navyše príprava životodarnej zmesi nevyžaduje veľa úsilia, času a peňazí. Rozmiešam 3 zložky v 10 litroch vody a po vychladnutí postriekam všetky rastliny v záhrade.

Prvou zložkou je močovina. Aby sa rastliny rýchlejšie zazelenali, musia listom dodať trochu dusíka. 2 čajové lyžičky močoviny rýchlo urobia svoje.

Druhou zložkou je stimulátor rastu rastlín, napríklad Rosteto. Posilní imunitu poškodených rastlín, ochráni ich pred stresom a stimuluje tvorbu nových výhonkov v čo najkratšom čase.

Budete potrebovať 2 ml stimulátora rastlín.

A treťou zložkou je kyselina jantárová – cenovo dostupný a bezpečný liek, ktorý stimuluje rast rastlín. Kyselina jantárová je skutočným elixírom života, ktorý dokáže oživiť uschnuté, slabé, zakrpatené, chladom ošľahané rastliny a prinútiť ich, aby prinášali dobrú úrodu.

Budete potrebovať 3-4 gramy kyseliny jantárovej.

Zmiešajte všetky zložky v 10 litroch vody a postriekajte všetky rastliny v záhrade, uvidíte, ako rýchlo sa zotavia!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Tento postrek aplikujem na všetky rastliny po chladných, či mrazivých nociach. Skvelý spôsob, ako posilniť slabé rastliny appeared first on Šikovník.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie