Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Veľká ukrajinská lúpež sa ešte neskončila

www.slovanskenoviny.sk/rss Sotva zaschol atrament na podpise prezidenta Bidena, ktorý presunul ďalších 61 miliárd dolárov do čiernej diery zvanej Ukrajina, keď mainstreamové médiá zverejnili správu, že toto nie je rozlúčka s neúspešnou politikou USA. Elity nemajú v úmysle odstaviť tento nálevový vlak, ktorý prepravuje bohatstvo od strednej a robotníckej triedy k bohatej a prepojenej triede. Agentúra […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Sotva zaschol atrament na podpise prezidenta Bidena, ktorý presunul ďalších 61 miliárd dolárov do čiernej diery zvanej Ukrajina, keď mainstreamové médiá zverejnili správu, že toto nie je rozlúčka s neúspešnou politikou USA.

Elity nemajú v úmysle odstaviť tento nálevový vlak, ktorý prepravuje bohatstvo od strednej a robotníckej triedy k bohatej a prepojenej triede.

Agentúra Reuters hneď po schválení zákona o pomoci napísala, že „záchranné lano Ukrajiny vo výške 61 miliárd dolárov nestačí“. Vodca senátnej menšiny Mitch McConnell v nedeľu po schválení zákona povedal, že 61 miliárd dolárov nie je „pre nás veľa peňazí…“ No, to sa mu ľahko hovorí – koniec koncov je vždy ľahšie minúť peniaze niekoho iného. peniaze!

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba nebol ani zďaleka vďačný za 170 miliárd dolárov, ktoré sme doteraz poslali do jeho krajiny. V rozhovore pre časopis Foreign Policy, keď bol balík pomoci schválený, mal Kuleba odvahu kritizovať USA za to, že nevyrábajú zbrane dostatočne rýchlo.

“Ak nedokážete vyrobiť dostatok stíhačiek, aby ste pomohli Ukrajine vyhrať vojnu proti krajine, ktorá chce zničiť svetový poriadok, ako potom zvíťazíte vo vojne proti možno nepriateľovi, ktorý je silnejší ako Rusko?”

Ako je to s „ďakovaním“? Možno je pochopiteľné, prečo sú Ukrajinci frustrovaní.

Väčšina z týchto peňazí im nepomôže v boji proti Rusku. Americká vojenská pomoc Ukrajine spôsobila vyčerpanie našich vlastných zásob zbraní, takže peniaze idú na vytvorenie nových výrobných liniek, ktoré nahradia zbrane, ktoré už boli odoslané na Ukrajinu. Všetko je to o americkom zbrojnom priemysle.

Prezident Biden to priznal, keď povedal: „Pomáhame Ukrajine a zároveň investujeme do našej vlastnej priemyselnej základne.

To je dôvod, prečo sa Washington zúfalo snaží zabezpečiť, že ak sa Donald Trump vráti do Bieleho domu, jeho – ani budúca – administratíva nebude môcť zastaviť „ukrajinský“ násypný vlak. Minulý týždeň sa objavila správa, že ukrajinská vláda rokuje s Bidenovou administratívou o podpísaní desaťročnej bezpečnostnej dohody, ktorá by zablokovala americké financovanie pre Ukrajinu na ďalšie dva a pol vlády USA.

To by budúcim prezidentom protiústavne zviazalo ruky, pokiaľ ide o zahraničnú politiku, a Američanov by to nechalo na háku, pretože im odobrali nevýslovné miliardy dolárov a poslali ich zbrojnému priemyslu a skorumpovanej zahraničnej vláde.

Americký zbrojný priemysel a jeho roztlieskavačky vo Washingtone DC sú odhodlaní udržať Ukrajine tok peňazí… kým neprídu na spôsob, ako rozpútať vojnu s Čínou po tom, čo prehrali súčasnú vojnu s Ruskom. To, samozrejme, závisí od toho, či z nás niečo zostane, keď sa dym rozplynie.

Keď prezident Biden podpísal zákon vo výške 95 miliárd dolárov na udržanie vojen na Ukrajine a v Gaze a na vyvolanie budúcej vojny s Čínou, nazval to „dobrý deň pre svetový mier“. Áno, a “Vojna je mier.” Dlh je dobrý. Sloboda je otroctvo. Žijeme v post-pravdivej spoločnosti, kde miliardy vynaložené na nezmyselné vojny „nie sú veľa peňazí“. Ale fajkár bude zaplatený a dlh bude zmazaný.

Ron Paul/skspravy.sk

Príspevok Veľká ukrajinská lúpež sa ešte neskončila je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie