Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Vedci varujú, že vakcíny proti COVID spôsobujú „nákazlivú demenciu“

www.slovanskenoviny.sk/rss Jedným z najviac znepokojujúcich vedľajších účinkov vakcín COVID-19 mRNA je „infekčná demencia“, ktorá sa podľa vedcov a nových údajov prenáša prostredníctvom priónov. V rozhovore z roku 2021 Stephanie Seneff, Ph.D., vysvetlila, prečo si myslí, že očkovanie proti COVID-19 by v konečnom dôsledku mohlo viesť k lavíne neurologických ochorení súvisiacich s priónmi, ako je Alzheimerova […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Jedným z najviac znepokojujúcich vedľajších účinkov vakcín COVID-19 mRNA je „infekčná demencia“, ktorá sa podľa vedcov a nových údajov prenáša prostredníctvom priónov.

V rozhovore z roku 2021 Stephanie Seneff, Ph.D., vysvetlila, prečo si myslí, že očkovanie proti COVID-19 by v konečnom dôsledku mohlo viesť k lavíne neurologických ochorení súvisiacich s priónmi, ako je Alzheimerova choroba. Vo vydaní International Journal of Vaccine Theory z 10. mája 2021 zverejnila aj podrobný vedecký článok o týchto mechanizmoch.

Ako vysvetlila v tomto článku:

„Idrees a Kumar (2021) navrhli, že zložka S1 spike proteínu je náchylná pôsobiť ako funkčný amyloid a vytvárať toxické agregáty… a môže v konečnom dôsledku viesť k neurodegenerácii.“

Pojem „prión“ pochádza z „proteínovej infekčnej častice“. Je známe, že prióny spôsobujú rôzne neurodegeneratívne ochorenia u zvierat a ľudí. Tieto ochorenia sa súhrnne nazývajú prenosné spongiformné encefalopatie. Sú charakterizované dlhými inkubačnými dobami, poškodením mozgu, tvorbou dier v mozgu, ktoré mu dodávajú hubovitý vzhľad a neschopnosťou vyvolať zápalovú reakciu.

Stručne povedané, prióny sú infekčné činidlá zložené výlučne z bielkovinového materiálu, ktorý sa môže skladať rôznymi štrukturálne odlišnými spôsobmi, z ktorých aspoň jeden sa môže preniesť na iné priónové proteíny, čo vedie k ochoreniu podobnému vírusovým infekciám, ale bez nukleových kyselín.

Na rozdiel od baktérií, vírusov a húb, ktoré obsahujú nukleové kyseliny (DNA alebo RNA), ktoré riadia ich replikáciu, sa prióny reprodukujú prenosom ich nesprávne zloženého proteínového stavu na normálne varianty toho istého proteínu.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Príspevok Vedci varujú, že vakcíny proti COVID spôsobujú „nákazlivú demenciu“ je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie