Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Záchranári bijú na poplach, rušenie pohotovostí ich enormne preťaží. Navrhli dve opatrenia v prospech rodičov

Dobré riešenia sa nám už minuli. Už existujú len zlé možnosti a potom ešte horšie. Tak to sa k detským pohotovostiam vyjadril  analytik Martin Smatana. V júli sa totiž spustila druhá fáza ich rušenia. Zo siete sa vypustilo desať pohotovostí pre deti a v tých, ktoré fungujú aj naďalej, sa skrátili ordinačné hodiny z desiatej na ôsmu hodinu […]
Menej ako 1 min. min.

Dobré riešenia sa nám už minuli. Už existujú len zlé možnosti a potom ešte horšie. Tak to sa k detským pohotovostiam vyjadril  analytik Martin Smatana.

V júli sa totiž spustila druhá fáza ich rušenia. Zo siete sa vypustilo desať pohotovostí pre deti a v tých, ktoré fungujú aj naďalej, sa skrátili ordinačné hodiny z desiatej na ôsmu hodinu večer.

Smatana podotýka, že ministerstvo zdravotníctva tak konalo, aby si kúpilo čas. K problému s nedostatkom pediatrov tak môžu nájsť vhodné východisko, aby zdravotná starostlivosť zostala zachovaná tak, ako ju poznáme.

Všetkému predchádzala analýza, ktorá podľa Smatanu ukázala, že teraz rušené pohotovosti neboli preťažené, a z toho dôvodu sa nepredpokladá, že by v budúcnosti bol nápor na urgentné príjmy nemocníc.

To isté sa týka skracovania ordinačných hodín. Z analýzy podľa analytika vyplynulo, že po ôsmej večer už na pohotovosť neprichádzali pacienti vo veľkej miere, a ak predsa áno, tak ťažkosti boli menej závažné.

Vyťažení budú záchranári

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie