Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Akcie v Spojených štátoch pred Fedom a správe o inflácii uzavreli zmiešane, dolár vzrástol

Akcie v USA na začiatku seansy klesali, indexy S&P 500 a Nasdaq však nakoniec svoje straty zmazali vďaka rastu akcií firmy Apple a uzavreli na nových rekordoch. Investori zostávajú obozretní pred údajmi o vývoji spotrebiteľských cien v USA a koncom zasadnutia menového výboru centrálnej banky USA (Fed). Index Dow Jones klesol o 120,62 bodu, teda […]
Menej ako 1 min. min.

Akcie v USA na začiatku seansy klesali, indexy S&P 500 a Nasdaq však nakoniec svoje straty zmazali vďaka rastu akcií firmy Apple a uzavreli na nových rekordoch. Investori zostávajú obozretní pred údajmi o vývoji spotrebiteľských cien v USA a koncom zasadnutia menového výboru centrálnej banky USA (Fed).

Index Dow Jones klesol o 120,62 bodu, teda o 0,31 percenta, na 38 747,42 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 stúpol o 14,53 bodu, čiže 0,27 percenta, na 5375,32 bodu. Index technologického trhu Nasdaq sa zvýšil o 151,02 bodu, čiže 0,88 percenta, na 17 343,55 bodu.

Akcie Applu po poklese v predchádzajúcom dni posilnili a dostali sa nové rekordné maximum. Apple na vývojárskej konferencii, ktorá začala v pondelok, predstavil nové funkcie umelej inteligencie, ktoré majú zvýšiť atraktivitu jeho zariadení. Posilnili aj akcie automobilky General Motors, ktorá oznámila plán spätného odkúpenia akcií za šesť miliárd dolárov.

Akcie v Spojených štátoch po správe z trhu práce mierne oslabili

V stredu bude zverejnená správa o vývoji spotrebiteľských cien v USA. Fed potom oznámi rozhodnutie o menovej politike. Úrokové sadzby zrejme ponechá bez zmeny, mal by ale tiež zverejniť svoje aktualizované ekonomické projekcie a projekcie vývoja úrokových sadzieb.

Piatková správa o vývoji nezamestnanosti v USA bola lepšia, než sa čakalo. Trhy v reakcii na to znížili očakávania prvého zníženia úrokov v septembri, teraz mu dávajú šancu zhruba 50 percent, napísala agentúra Reuters.

Americký dolár dnes posilnil. Povzbudilo ho očakávania správy o inflácii a výsledkov zasadnutí menového výboru Fedu. Euro naopak oslabilo kvôli výsledkom volieb do Európskeho parlamentu a ohláseniu predčasných volieb vo Francúzsku.

Dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, stúpol o 0,1 percenta na 105,26 bodu. Euro voči doláru oslabilo o 0,2 percenta na 1,0743 USD. Dolár k jenu vzrástol o 0,1 percenta na 157,09 JPY. Euro voči jenu kleslo o 0,2 percenta na 168,73 JPY.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie