Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Martin Dorič je majstrom Európy v paralukostreľbe

V Ríme sa v druhej polovici mája konali Majstrovstvá Európy 2024 v paralukostreľbe. Slovensko na šampionáte reprezentovali štyria strelci. Ich konečná bilancia je skutočne výborná, slovenská výprava si z Ríma odniesla všetky tri kovy – zlato, striebro i bronz. V súťaži družstiev sa v kladkovom luku vo výbornom svetle predstavila dvojica Martin Dorič a Marcel […]
Menej ako 1 min. min.

V Ríme sa v druhej polovici mája konali Majstrovstvá Európy 2024 v paralukostreľbe. Slovensko na šampionáte reprezentovali štyria strelci. Ich konečná bilancia je skutočne výborná, slovenská výprava si z Ríma odniesla všetky tri kovy – zlato, striebro i bronz.

V súťaži družstiev sa v kladkovom luku vo výbornom svetle predstavila dvojica Martin Dorič a Marcel Pavlík. Vo štvrťfinále dokázali po vyrovnanom priebehu poraziť Francúzov (147:147 po rozstrele) a v semifinále Rumunov (147:131). Prebojovali sa tak do finále, v ktorom nastúpili proti domácim Talianom. Dramatický súboj s domácimi reprezentantmi skončil remízou 149:149. V rozstrele, v ktorom si opäť nič nedarovali, boli úspešnejší slovenskí reprezentanti a po tesnom výsledku 20:19 dokázali získať prvenstvo a veľmi cenné zlaté medaily.

Striebro získal v disciplíne olympijský luk Dávid Ivan a v súťaži jednotlivcov v disciplíne kladkový luk Marcel Pavlík zabezpečil pre Slovensko bronzovú medailu.

red

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie