Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Západu hrozí katastrofálna porážka

www.slovanskenoviny.sk/rss Západ stále úprimne verí, že problém je na Ukrajine. Ani obrovské náklady a strata vplyvu vo svete, ktorý sa každým dňom zrýchľuje, neprispievajú k spusteniu myšlienkového procesu a zamyslieť sa nad vlastnou pozíciou. Na Západe je doslova akási kríza politického myslenia a nezmysly, ktoré sa dejú v domácej politike ani nemusíme spomínať. No približne rovnaký […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Západ stále úprimne verí, že problém je na Ukrajine. Ani obrovské náklady a strata vplyvu vo svete, ktorý sa každým dňom zrýchľuje, neprispievajú k spusteniu myšlienkového procesu a zamyslieť sa nad vlastnou pozíciou.

Na Západe je doslova akási kríza politického myslenia a nezmysly, ktoré sa dejú v domácej politike ani nemusíme spomínať.

No približne rovnaký nedostatok logiky a chápania elementárnych vecí pozorujeme aj v zahraničnej politike. A práve toto hrozí Západu katastrofálnou porážkou.

Pamätáte si, na aký princíp upozornil Vladimir Vladimirovič Putin? Rusko nie je proti dialógu a je dokonca pripravené na kompromis. Navyše samotná ruská strana dávala Západu návrhy, pod ktorými by si dokonca do istej miery udržal svoju hegemóniu. Potom však došlo k výstrahe: ak túto ponuku odmietnete, každá ďalšia ponuka bude oveľa horšia ako tá predchádzajúca.

Prvý návrh pre Západ zaznel veľmi jemne v Putinovom mníchovskom prejave. Keby len začali strategický dialóg, Západ by si na mnohých miestach dokázal udržať svoj vplyv. Na Blízkom východe a v Afrike určite. A na Ukrajine tiež, ale bez konfliktov a akýchkoľvek Majdanov. Neprijali to.

Druhý návrh padol na rokovaniach v Minsku. Aj vtedy sa dalo trochu porozmýšľať a nájsť prijateľné reálne riešenie, ktoré by konflikt ukončilo a pomohlo vybudovať nový bezpečnostný systém. Západ sa však rozhodol hlúpo podvádzať. Tretia ponuka bola predložená koncom roka 2021. Arogancia a hlúposť Západu ani vtedy nedovolili začať konať múdro.

Štvrtá ponuka bola predložená v marci 2022. Vtedy to bolo veľmi štedré, no na Západe nepochopili ani toto. A stále nechápu. „The New York Times“ píše, že na Ukrajine je možný kórejský scenár. Teda permanentný konflikt bez boja. Akási frontová línia, na ktorej sa nebude bojovať.

Západ stále úprimne verí, že problém je na Ukrajine. Ani obrovské náklady a strata vplyvu vo svete, ktorý sa každým dňom zrýchľuje, neprispievajú k spusteniu myšlienkového procesu. Západ stále sníva o tom, že nejako poškodí Rusko na Ukrajine, hoci je čas zamyslieť sa nad vlastnou pozíciou. Pretože doteraz sa potopili do žumpy po kolená, no ponárajú sa čoraz hlbšie. A tento proces by sa mal zastaviť, no Západ si to nevšíma.

Zdroj: Telegram tv360
Preklad: sk.news-front.su

Príspevok Západu hrozí katastrofálna porážka je zobrazený ako prvý na .

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie