Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Aktuálne spravodajstvo

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Aktuálne spravodajstvo

Menu

Žiarski karatisti úspešní na Stredoslovenskom pohári v Žiline

Prvú májovú sobotu sa v telocvični Športového gymnázia v Žiline zišlo rekordných sedemsto karatistov. AC UNIZA Karate Klub Žilina v spolupráci so Stredoslovenským zväzom karate tu usporiadali Karate Grand Prix Žilina 2024, Majstrovstvá SsZK detí a žiakov, 2. kolo Stredoslovenského pohára mládeže. Na turnaj, kde sa súťažilo v kata a kumite  od najmladšej kategórie 5 […]
Menej ako 1 min. min.

Prvú májovú sobotu sa v telocvični Športového gymnázia v Žiline zišlo rekordných sedemsto karatistov. AC UNIZA Karate Klub Žilina v spolupráci so Stredoslovenským zväzom karate tu usporiadali Karate Grand Prix Žilina 2024, Majstrovstvá SsZK detí a žiakov, 2. kolo Stredoslovenského pohára mládeže.

Na turnaj, kde sa súťažilo v kata a kumite  od najmladšej kategórie 5 ročných až po seniorov sa zaregistrovali pretekári zo 67 slovenských a jedného českého klubu. Žilinčania nič nenechali na náhodu a pripravili 6 tatami, 368 medailí a 92 pohárov pre víťazov každej kategórie. 

Aj žiarska 26-členná výprava nadšených začiatočníkov aj skúsených pretekárov, zabojovala o čo najlepšie miesta na stupňoch víťazov. Domov sa tak vrátili tréneri Ľubomír Striežovský, Miloš Viglašský, Vladimír Neudeker, Vojtech Hudec, Imrich Šoltés a Ivan Tatár so štrnástimi medailistami.

Ako prví nastúpili na tatami už tradične katisti. Tu sa najviac darilo najmladšiemu Pavlovi Siekelovi a aj najstaršiemu Adamovi Hudecovi. Obaja tak zhodne obsadili druhé miesta vo svojich kategóriách. 

Kumite mávame početnejšie obsadené už dlhodobo, keďže tu sa súťaží nielen vo vekových, ale aj váhových kategóriách. Zo začiatočníkov, ktorí vystúpili na stupne víťazov,  si vybojovali bronz Dušan Neuschl, Timea Smutná, Alex Chmelo a Michal Kubáš.

V kategóriách pokročilých nenašli premožiteľky Alexandra Kalamárová medzi ženami Open a Viktória Šoltésová v juniorkách do 66 kg. Striebro si odniesli sestry Kučerové, Adelka v kategórii 10 -1 1 ročných dievčat do 30kg a Radka v juniorkách nad 66 kg. V bojoch o bronz nezaváhali skúsené pretekárky Viktória Viglašská, a Viktória Beľová, v kategóriách 10 – 11rokov, – 40 a + 40 kg. Medailovú zbierku uzavreli bronzom najstarší pretekári Urban Beňo v katedoch -70kg a Adam Dolnický v mužoch Open.

Za rozhodcov nám dobré meno spravodlivým rozhodovaním robili Radovan Černák a Nikola Kršiaková. Medailistom gratulujeme a všetkým našim malým, väčším aj najväčším pretekárom ďakujeme za reprezentáciu klubu aj mesta.

Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Foto: Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

 

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie